Infracolor 2000 (TS5327SP)
Oldal: Témalista   1 / 3  
[#19] pgaudio témaindító hozzászólása2008. május 27. 20:27:28
Üdv Fery
Miután kitakaritotam és átkondiztam a gépet, kicsit gyanusan műkődik.Távról műkődik minden, de tasztról nem igazán tudok vele mit kezdeni, fényerőt meg kontrasztot azt tudok taszról is állitani de a többit nem igazából hangolni se tudok(le van kopva a fémlemez).Jó lenne valami dokumentum vagy segítség vele kapcsoltban

köszönöm
 
[#21] FeryService válasza [#19] pgaudio hozzászólására2008. május 27. 22:27:43
Szia.
Sajna doksim nincs, Az, hogy tasztról nem minden megy az több dolog lehet. Egyszer maga a taszt, aztán EEprom tartalom, proci stb.
Amikor kapcsolod a tasztot nézd multival a proci lábát, van-e fesz változás.
Nézd meg a proci tápját, megvan-e az 5 Volt. 4,8-nál már meghülyülhet a gép.
Fery
 
[#26] pgaudio válasza [#21] FeryService hozzászólására2008. május 28. 05:25:12
Értem
De annyit eltudnál mondani, hogy hogyan kell hangolni, mert ha jól tudom ezt csak tasztról lehet hangolni, távon csak finomhangolást lehet csinálni? Le van kopva a fémlemezről a felirat. Kábel tv-m van probáltam egy gombot nyomni amit hangolásnak véltem de 3 perc után se talált semmit néha egy kicsit mintha változott volna a hangya, de semmit nem talált. Pedig elméletileg néhány csatornát kéne kábel tv-ről is fognia kellene.
köszönöm
 
[#27] FeryService válasza [#26] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 08:56:13
Szia. Ha jól emlékszem az eredeti távon, van egy olyan gomb amin egy pici pont van egy nyillal. Azt hiszem azzal lehet hangolni, tasztról is és távról is. Meg a távon van CH gomb azzal is lehet állitani a csatornákat közvetlenül. Memorizálni nem lehet, csak távról, ha jól emlékszem de igen régen volt, hogy ilyen TV-t javitottam.
Fery
 
[#28] pgaudio válasza [#27] FeryService hozzászólására2008. május 28. 13:08:12
Szia

Közben a suliban is van ilyen tv és lelestem a feliratot.
Már csak annyi kérdés merült fel a használatával kapcsolatban, hogy mit jelent a VCR és AFC?!
 
[#29] pgaudio válasza [#28] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 13:19:53
Ahogy nézem a taszt műkődik, váltja a sávokat, 3 vonal, 1 vonal és egy u alaku jelel jelőli a taszton a kijelző a sávokat.De nem talál semilyen csatornát, kábel tv van, de úgy tudom fognia kéne egy részét, lehetséges hogy egy részét se fogja vagy valami hiba van? Ahogy keresi a csatornákat néha változtatja a hangya öszetételét(kifehéredik stb) de nem talál semmit.
 
[#30] FeryService válasza [#28] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 13:22:06
Szia. A VCR gomb azt akkor kell használni, amikor programhelyre programozol videómagnót. Felgyorsitja a szinkronfokozatot, hogy ne lebegjen a teteje a képnek.
Az AFC pedig "Automatic Frequency Controll" behúzza az adót középre.
Fery
 
[#31] FeryService válasza [#29] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 13:23:59
Szerintem érzéketlen a tunere, vagy a tuner nem kap normális tápot.
 
[#32] pgaudio válasza [#31] FeryService hozzászólására2008. május 28. 13:40:06
Szia

És mi ilyenkor a tenedő mert még adás sem jön, nem tudom menyire jó a csöve.
 
[#34] FeryService válasza [#32] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 14:46:50
Persze. Először is próbálj valami képet varázsolni rá AV bemeneten, pl. egy DVD-ről. Ha az sem megy akkor még KF gondod is van. Innentől már csak az segit, ha az AV bemenettől végigköveted egy szkóppal a videójelet. Bár szerintem az menni fog. Ha kép van DVD-ről akkor már azért azt lehet látni, hogy a csöve milyen állapotban van érdemes-e egyáltalán a géppel foglalkozni.
 
[#35] pgaudio válasza [#34] FeryService hozzászólására2008. május 28. 15:01:14
Szia
Ott a baj, hogy ennek a gépnek nincs AV-je, gondoltam arra, hogy videon keresztül az antenát de nincs videóm, meg nem segítene.
Mennyi szokkot lenni a Tuner tápfeszültsége? Érzékenység az hol állítható vagy mi a teendő? Van a tuneren 2db trimmer poti ami kivűlről is tekerhető nem kell szétszedni a tunert.
 
[#36] FeryService válasza [#35] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 16:13:32
A tuner melletti poti állitgatása valószinüleg nem segit. Abból az egyik valószinüleg az AGC, azaz az automatikus erősitésszabályzás, a másikat igy fejből hirtelen nem tusdom. Próbálj szerezni cserére egy tunert, ennél jobb ötletem nincs. Megfelelő müszerezettség és felkészültség nélkül a tunert nem tudod javitani.
 
[#37] pgaudio válasza [#36] FeryService hozzászólására2008. május 28. 16:33:02
Rendben a tuner szerzés menni fog, mert unokatesómnál van két komplett bélés, ő tőle kaptam távot is. Kicserélem majd a tunert, de kb menyi szokot lenni a tuner tápfeszültsége mert akkor ránézek arra is.

 
[#38] FeryService válasza [#37] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 16:56:55
12 Volt.
 
[#39] pgaudio válasza [#38] FeryService hozzászólására2008. május 28. 17:12:32
Szia
Ellenőrzőm, ha minden igaz honap lesz tunerem hozzá.
 
[#40] FeryService válasza [#39] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 17:23:33
Szia. Nincs mit, szivesen.
Fery
 
[#41] pgaudio válasza [#40] FeryService hozzászólására2008. május 28. 18:09:15
Szia
Megmértem 12V stabilan megvan. 3 Ponton is kap 12V a tuner. A tuner melett is van egy lemezzel teljesen körbevont modul, úgy néz ki mint a tuner de az csak a panelbe van beforasztva, azt is cseréljem?!
Holnap elmegyek a modulokért.
 
[#42] FeryService válasza [#41] pgaudio hozzászólására2008. május 28. 19:14:45
Az a KF modul, az is lehet rossz, de más lenne a hibajelenség.

/Figyelj egy kicsit a helyesirásodra légyszi, időnként alig tudtam kibogarászni mit is irtál./
Fery
 
[#43] VtSoftware moderátori hozzászólása [#41] pgaudio részére2008. május 28. 19:14:49
Egy icipicit légyszíves a helyesírásra figyelni.
Nagyon nehéz kivenni a hozzászólásaidból a lényeget.

Üdv, vtsoftware
 
[#44] pgaudio válasza [#42] FeryService hozzászólására2008. május 28. 20:37:57
Rendben, elnézést.
Fery:Ezek menyire jó tv-k, azt hallotam nagyon megbízhatóak és szép képük van?!
köszönöm
 
Oldal: Témalista   1 / 3  
grandiloquent-yearly
grandiloquent-yearly
grandiloquent-yearly
grandiloquent-yearly